Každého majiteľa vozidla čaká raz ročne povinnosť zabezpečiť resp. predĺžiť si povinné zabezpečenie vozidla. Konkrétne máme na mysli povinné zmluvné poistenie, ktoré vás zabezpečuje v prípade, ak niekomu spôsobíte vaším vozidlom ujmu. Kryje tak ako hmotné, tak aj nehmotné, teda zdravotné poškodenia. Poistná zmluva sa nedá uzatvoriť na viac ako rok, pretože sa nielen cena PZP, ale aj jednotlivé podmienky menia. Ide hlavne o vek vozidla, spôsobené škodové udalosti, najazdené kilometre… To všetko sa pri výpočte ceny zohľadňuje. Vo vyhľadávaní toho najlepšieho a najlacnejšieho PZP pre vaše vozidlo, vám určite pomôže ak sa dozviete nasledujúce. A to, že je možnosť mať bezplatné a rýchle online PZP porovnanie. Je úplne bezplatné a nezáväzné.

Pohodlné PZP porovnanie možností vďaka internetu

Vďaka moderným technológiám už nemusíte strácať hodiny času tým, aby ste si zistili tú najlepšiu možnosť pre vás osobne. Hlavne v menších mestách, kde nemali všetky poisťovne svoje zastúpenie, sa stávalo, že ľudia si museli vybrať len z toho, čo bolo dostupné. Hoci to nemuselo byť vôbec výhodné. PZP porovnanie online je však inovatívne, intuitívne, lacné a veľmi rýchle. Myslíme si, že je to ozaj niečo, čo by mal skúsiť každý motorista. Vaše možnosti vám zobrazí do niekoľkých sekúnd. Pričom vypisovanie formulára vám zaberie maximálne 10 minút. V konečnom dôsledku môžete takto ušetriť aj stovky eur.

Formulár od vás nebude požadovať vôbec nič, čo by ste vy, ako majiteľ, nevedeli. Na výpočet ceny a PZP porovnanie je potrebné vedieť počet najazdených kilometrov a zvyšok stačí odpísať z technického preukazu vozidla. Na získanie rôznych zliav sú vo formulári aj dodatočné otázky. Napr. počet spôsobených škodových udalostí, uzatvorené poistné zmluvy v inej ako motorovej oblasti atď. Mali by ste vedieť, že bezškodový priebeh pre lacnejšie poistenie je samozrejmosťou. Preto sa oplatí jazdiť opatrne. Ako všetky kolónky vypíšete, formulár odošlete a už len čakáte na zobrazené ponuky. Tie sú zobrazené od najlacnejšej po najdrahšiu. Niektoré poisťovne majú viacero ponúk.

Veľkou výhodou je aj to, že cenové porovnanie povinného zmluvného poistenia si môžete urobiť nielen na motorové, ale aj nemotorové vozidlá. Teda na:

Dôležité je zmieniť aj to, že nie každý porovnávač umožňuje uzatvoriť si poistenie na všetky vyššie zmienené vozidlá.

Je nezáväzné

Niektorých odrádza fakt, že po zobrazení výsledkov si musíte niektorú ponuku vybrať. To však v prípade vyššie uvedenej stránky nie je pravda. Nikto vás nebude nútiť do uzatvorenia zmluvy, pokiaľ sami nechcete. Navyše, za online výpočet ceny sa nič neplatí. Pokojne sa môžete pozrieť aj inde či opýtať sa na cenové ponuky v pobočkách. V praxi ale platí, že najvýhodnejšie a najlepšie ponuky boli uzatvorené práve vďaka online porovnaniu PZP. Tí, ktorí si chceli nechať čas na rozmyslenie sa nakoniec aj tak vrátili. Uvažovaním nič nestratíte. Horšie by to bolo v prípade vystihnutia doby zmeny výšky poistného, kedy by ste mohli o pár eur prísť.

Spôsob, ako ušetriť čo najviac cez PZP porovnanie

Nejeden z nás si nemôže dovoliť platiť zbytočne veľa za niečo, čo sa dá zohnať aj lacnejšie. Práve vďaka porovnaniu PZP si môžete z domu alebo z hockadiaľ pomocou internetového pripojenia pozrieť vaše poistné ponuky. A tým aj neraz ušetriť viac ako stovku eur. Mnoho ľudí zistilo, že poistenie, o ktorom im v poisťovni tvrdili, že je najlacnejšie a najvýhodnejšie, takým vôbec nebolo. Prišli na to vďaka porovnaniu PZP online.

Aby ste si ušetrené peniaze užívali čo najdlhšie, nezabudnite si kontrolovať, prípadne niekde poznačiť platnosť poistnej zmluvy. „Nepoistená“ jazda je totiž vysoko pokutovaná. Rovnako by ste boli adept na pokutu, ak by ste pri jazde nemali k dispozícii zelenú kartu. Tá je platná u nás, ale aj v zahraničí. Zelená karta slúžia ako doklad o uzatvorení PZP a preto ak si ho uzatvoríte cez online porovnanie, nezabudnite si z mailu vytlačiť prílohy.

Stačí najlacnejšie zvolené poistenie cez PZP porovnanie?

PZP porovnanie cez online formulár vám zobrazí mnoho možností. Niekedy je to pre ľudí mätúce, pretože nevedia, či je to najlacnejšie vypočítané rovnako dobré, ako to najdrahšie. Je to veľmi individuálne, pretože niektoré poisťovne si k základnému krytiu pridajú aj iné krytia, a to môže cenu navýšiť. Na druhej strane však môžete objaviť možnosti drahšie, ktoré neponúkajú o nič väčšie krytie, ako tá najlacnejšia zobrazená možnosť.

V každom prípade ale platí, že aj to najlacnejšie PZP v online porovnaní musí rešpektovať právne ustanovenia a kryť zákonné poistné minimum. Takže áno, najlacnejšia zvolená možnosť musí stačiť. Ak sa však, nedajbože, stane, že spôsobíte dopravnú nehodu, ktorá toto minimum prekročí, zvyšok budete musieť zaplatiť zo svojho. Väčšinou ale platí, že by ste sa do 1 milióna v prípade materiálnych škôd, a do 5 miliónov v prípade zdravotnej ujmy, mali zmestiť. Teraz vám už určite nič nebráni v tom, aby ste si cez online PZP porovnanie vybrali to najlacnejšie a najlepšie pre vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *